Start arrow Wydarzenia arrow Sesja nadzwyczajna. Przedstawiciele PO, WdJ i SdJ nie dopuścili do głosu mieszkańców!
Sesja nadzwyczajna. Przedstawiciele PO, WdJ i SdJ nie dopuścili do głosu mieszkańców! PDF Drukuj Email
Wpisał: Jaworznianin.pl   
31.10.2013.

Nowy gmach urzędu efektownie wygląda przede wszystkim wieczorem /     Fot. Marek Iwaniszyn/www.jaworznianin.pl

Za nami sesja nadzwyczajna, związana z finansowaniem oświaty. We wtorek radni Po, WdJ i SdJ wstrzymali uchwałę, która miała zagwarantować wypłaty dla pracowników oświaty na listopad. W środę zaprezentowali swoje propozycje "oszczędności". Wskazali miejsca, gdzie można znaleźć pieniądze na wypłaty. I tak, zamiast skorzystać z wolnych środków, jak proponował prezydent, przedstawiciele PO, WdJ i SdJ wskazywali różne miejsca, by - jak informuje prezydent na Facebooku - pieniędzy szukać np. z inwestycji (na które są już podpisane umowy), czy z gospodarki komunalnej (wywóz odpadów).

Sesję można oglądać na żywo pod adresem:

http://fms.hdsystem.pl/index.php?streamName=jaworzno#

 Radne Ewa Zuber (JMM) i Renata Gacek (PiS) wnioskowały, aby w porządku obrad znalazł się punkt dający możliwość zabrania głosu mieszkańcom. Taki punkt zazwyczaj w porządku obrad się znajdywał. Tym razem go zabrakło. Można się tylko domyślać dlaczego... Jednak aby taki wniosek mógł być głosowany, musieli się na niego zgodzić radni, którzy wnioskowali o zwołanie sesji nadzwyczajnej. Jak się okazało przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Wspólnie dla Jaworzna i Skutecznie dla Jaworzna się nie zgodzili. Czyżby nie interesowało ich to, co mieli do powiedzenia licznie zgromadzeni na sali nauczyciele? A może najnormalniej w świecie bali się tego, co mogli usłyszeć? Niektórzy z nich wstrzymywali się od komentarza w tej sprawie, inni podkreślali, że to z "czysto merytorycznych powodów", a jeszcze inni, że jest już późno i trzeba jak najszybciej przegłosować te uchwały.

Dodatkowo Wacław Chudzikiewcz (WdJ) zgłosił wniosek, aby radni nie mogli dyskutować nad zaproponowanymi projektami. Mimo wątpliwości wielu obecnych na sali przewodniczący Rady Miejskiej - Paweł Bańkowski (PO) zdecydował się przeprowadzić głosowanie. Głosy radnych  PO-WdJ-SdJ zamknęły tym samym usta nie tylko mieszkańcom, ale i radnym. Dyskusji, decyzją większości rady, nie było. 

Czy radni znaleźli oszczędności? Propozycję Komisji Budżetowej zaprezentował Paweł Kaczmarczyk (WdJ). Radni chcą wziąć na wypłaty pieniądze głównie z ... MPWiK,  czyli tak jak pierwotnie proponował prezydent. Ale nie w całości. Chcą wziąć też pieniądze przeznaczone na miejskie inwestycje, plany zagospodarowania przestrzennego, promocję, a nawet... 1099 złotych przeznaczonych na cmentarze...

- Ohydna polityka z ekranu telewizora nie gościła w naszym mieście. Teraz zaczęła gościć - podkreślał Paweł Silbert, który zauważał, że propozycja radnych PO-WdJ-SdJ to żadne oszczędności, skoro są "wyrywane" z miejsc, projektów, wydziałów, gdzie też są potrzebne.

Prezydent Silbert zaproponował odrzucenie zmian zaproponowanych przez radnych i zobowiązał się, że jeśli tak się stanie, to poprosi o przerwę i przygotuje lepsze od nich rozwiązania i poszuka pieniędzy jeszcze gdzie indziej. Radni z tej propozycji nie skorzystali - w głosowaniu większość przyjęła przedłożony projekt. Problem pieniędzy dla nauczycieli został rozwiązany. Na miesiąc... 

 

Czytaj o sprawie również w innych mediach:

TVS: Jaworzno: nauczyciele wywalczyli wypłaty. Kosztem wigilii dla ubogich. Tak zadecydowali radni

Wiadomości24.pl: Jaworzno: polityczne zamieszanie o nauczycielskie pensje

Kto według Ciebie ponosi winę za zamieszanie wokół wypłat dla nauczycieli?  Weź udział w sondzie po lewej stronie!


Komentarze
Dodaj nowy
PO 2013-10-31 10:30:24

eh kpina PO... PO zniszczy ten kraj
hucpa!
z Podłęża 2013-10-31 13:05:43

hucpa w wykonaniu Radnych
nadzwyczajna?
ryba 2013-10-31 14:42:26

ŻE-NA-DA, zrobili co chcieli i zamknęli obrady nie dopuszczając nikogo do głosu
Anonimowy 2013-10-31 15:28:29

Nie tylko mieszkańców ale i innych radnych
Anonimowy 2013-10-31 15:34:00

Silbert robi wszystko żeby go nie wybrali to nie bedzie musiał sie tłumaczyć z tego co spieprzył!
gazetka
jawor 2013-10-31 15:35:30

od następnej środy jaworznicka gazeta będzie wychodzić z nagłówkiem

POTydzień
Anonimowy 2013-10-31 17:42:27

Nowa koalicja "rządząca" rozpoczęła rządy i na dzień dobry zamknęła usta mieszkańcom Oby tak dalej
johny 2013-11-01 00:31:19

Precz z Platformą i Komuchami! Ciołczyk Burczy do fast fooda a nie rady miejskiej!

Saługa i Śmigielski zmykać na WIejską!
Anonimowy 2013-11-01 08:57:54

Poseł i senator od siedmiu boleści, coś cie zrobili dla Jaworzna takiego w tej Warszawie? Gówno, a jeszcze terasz tutaj w Jaworznie będziecie moncić. Jak was nigdy nie było na sesjach rady, tak teraz nagle na jedną porzyszli, wielcy zatroskani przydupasy. Won z Jaworzna,
swa 2013-11-01 09:09:01

Przeciez to mieszkancy wybrali radnych....wiec o co chodzi?
Anonimowy 2013-11-01 11:11:41

O co, o to że standardem na wszystkich sesjach jest możliwość zabrania głosu i debaty wśród radnych. I o to, że po raz pierwszy w historii tej sali zabrano możliwość prawa głosu. Nikt mi nie powie, że to norma, w dupach się przewraca
Matysikowe Jaworzno
z Podłęża 2013-11-01 12:04:05

Matysik do spółki może ręce sobie podać z Radnymi, o co się poróżnił z Silbertem? ktoś wie? czemu teraz tak zajadle krytykuje prezydenta? zmienił front? ułożył się z PO?
Anonimowy 2013-11-01 13:30:19

o 120 tysiecy - ktorych juz nie dostaje na reklame bo konkurencja dala tansze oferty
Anonimowy 2013-11-01 13:33:26

I dzieki temu na reklame teraz idzie o wiele mniej pieniedzy bo skoro tansza oferta to nie trzeba wydawac 120 tysiec
Anonimowy 2013-11-01 22:17:44

Śmigielski to dno polityczne, tyle lat nic nie pomógł dosłownie NIC! a teraz nagle wielki mieszkaniec Jaworzna, nagle się obudził i kabareciki odstawiają !SAŁUGA ŚMIGIELSKI WYPAD Z MIASTA!
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Zmieniony ( 01.11.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Sonda


Napisz tekst!

--> Słyszałeś o czymś ciekawym? Irytuje Cię jakaś sytuacja? Denerwuje Cię coś w naszym mieście? Uważasz, że coś powinno się zmienić? Daj nam o tym znać, ale pamiętaj... Nie musisz nas o tym informować. Sam możesz o tym napisać! My to opublikujemy! Wszak Jaworznianin(.pl) - to każdy z nas! Nasz e-mail: redakcjajaworznianin@interia.pl ! Pisz do nas w każdej sprawie, o każdej porze dnia (i nocy).