Start arrow Wydarzenia arrow Wszystkich Świętych: Akcja Znicz
Wszystkich Świętych: Akcja Znicz PDF Drukuj Email
Wpisał: (ipra)   
31.10.2013.

Image

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. By poprawić bezpieczeństwo na drogach oraz usprawnić dojazd do cmentarzy, jak co roku w naszym mieście zostaną wprowadzone niewielkie zmiany w organizacji ruchu oraz uruchomione będą dodatkowe linie autobusowe.

 

Komunikacja miejska

Aby ułatwić mieszkańcom dojazd do cmentarzy, w dniach 1-2 listopada, PKM wprowadzi kilka zmian w rozkładach jazdy. Najważniejszą jest uruchomienie dwóch dodatkowych linii autobusowych. Linia 380 będzie kursowała pomiędzy Osiedlem Stałym a Jeziorkami i pomoże w dodarciu na trzy cmentarze: pechnicki, ciężkowicki (przy szpitalu) i wilkoszyński. Z kolei autobusy kursujące na linii 381 będą jeździły od Łubowca do Szczakowej i pomogą w dotarciu do nekropolii na Dąbrowie Narodowej i na Dobrej. W skrócie trasy obu linii wyglądają następująco:
  • Linia 380
OSIEDLE STAŁE – (…) – LEOPOLD – PECHNIK – (…) – RZEMIEŚLNICZA – CENTRUM – (…) – SZPITAL – (…) – WILKOSZYN CMENTARZ – JEZIORKI DOŻYNKOWA.
  • Linia 381
ŁUBOWIEC PĘTLA – (…) – OSIEDLE STAŁE CMENTARZ PĘTLA – (…) – OSIEDLE STAŁE – SZCZAKOWSKA – (…) – NIEDZIELISKA – (…) – DŁUGOSZYN – (…) – GÓRA PIASKU – (…) – SZCZAKOWA BUKOWSKA CMENTARZ – SZCZAKOWA DWORZEC PKP.

1 i 2 listopada zmieni się także rozkład jazdy linii 307. W godzinach 8.00-17.00, na jej trasie dodatkowo pojawi się przystanek SZCZAKOWA BUKOWSKA CMENTARZ. Na pozostałych liniach obsługiwanych przez PKM Jaworzno w Dniu Wszystkich Świętych będą obowiązywały świąteczne/niedzielne rozkłady jazdy.
 
Informacji na temat kursowania autobusów wszystkich linii w Dniu Wszystkich Świętych udziela Dział Organizacji Transportu Miejskiego MZDiM - tel. 32 / 614 23 14 oraz Dyspozytor PKM Jaworzno - tel. 32 / 753 55 40. Szczegółowe rozkłady jazdy autobusów dostępne są na stronie www.pkm.jaworzno.pl .

Organizacja ruchu

W celu poprawy bezpieczeństwa ruchu w rejonie cmentarza pechnickiego, 1 listopada zostanie wprowadzana zmiana organizacji ruchu na ulicy Paderewskiego. Na odcinku od ul. Broniewskiego do ul. Grunwaldzkiej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy, natomiast na odcinku od ul. Broniewskiego do ul. Królowej Jadwigi - dwukierunkowy. Przy pozostałych jaworznickich cmentarzach będzie obowiązywać istniejąca obecnie organizacja ruchu.

Bezpieczeństwo

Podczas "Akcji Znicz", która potrwa w tym roku od 31 października do 3 listopada, nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby będzie czuwało w naszym mieście ponad 100 funkcjonariuszy Policji i Staży Miejskiej. Oprócz samego "doglądania" rejonu cmentarzy i newralgicznych skrzyżowań, policjanci będą także prowadzili wzmożone kontrole na drogach. Główny nacisk położony będzie na badanie trzeźwości kierujących. Na ulicach pojawią się także patrole kontrolujące prędkość pojazdów.
 
Niestety każdego roku podczas świąt dochodzi do wielu tragicznych wypadków, dlatego apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i w rejonie cmentarzy oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów, znaków drogowych i poleceń funkcjonariuszy.
 
-Jeżeli zdecydujemy się jechać na cmentarz własnym samochodem korzystajmy z wyznaczonych parkingów, a w samochodzie nie pozostawiajmy w widocznym miejscu żadnych wartościowych przedmiotów - apeluje jaworznicka policja. -Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy ze sobą większych sum pieniędzy. Czyszcząc nagrobek, czy zapalając znicz, nie zostawiajmy na pomniku czy ławeczce torebki, czy innych wartościowych rzeczy. Złodzieje będą chcieli wykorzystać naszą nieuwagę oraz panujący ruch i tłok, aby nas okraść. Bądźmy wyjątkowo czujni i pilnujmy swoich rzeczy.
 

Komentarze
Dodaj nowy
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Zmieniony ( 30.10.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Sonda


Napisz tekst!

--> Słyszałeś o czymś ciekawym? Irytuje Cię jakaś sytuacja? Denerwuje Cię coś w naszym mieście? Uważasz, że coś powinno się zmienić? Daj nam o tym znać, ale pamiętaj... Nie musisz nas o tym informować. Sam możesz o tym napisać! My to opublikujemy! Wszak Jaworznianin(.pl) - to każdy z nas! Nasz e-mail: redakcjajaworznianin@interia.pl ! Pisz do nas w każdej sprawie, o każdej porze dnia (i nocy).