Start arrow Wydarzenia arrow Awantura na sesji. Nauczyciele nie dostaną wypłat?
Awantura na sesji. Nauczyciele nie dostaną wypłat? PDF Drukuj Email
Wpisał: Jaworznianin.pl   
29.10.2013.

Nowy gmach urzędu efektownie wygląda przede wszystkim wieczorem /     Fot. Marek Iwaniszyn/www.jaworznianin.pl

Niezwykle burzliwy przebieg miały wtorkowe obrady sesji Rady Miasta w Jaworznie. W miejskiej kasie brakuje pieniędzy na wypłaty dla nauczycieli. I to już na te w listopadzie. Prezydent chciał, by przenieść je z kasy MPWiK. Nie zgodzili się na to  radni Platformy Obywatelskiej, Skutecznie dla Jaworzna i Wspólnie dla Jaworzna. 

O tym, że pod koniec roku zabraknie pieniędzy na wynagrodzenia dla pracowników oświaty wiedziano od dawna - informuje Urząd Miejski. "Z decyzją o przesunięciu środków wstrzymywano się jednak do ostatniej chwili licząc, że do kasy miasta wpłyną wszystkie rządowe pieniądze przewidziane na ten cel. Tak się jednak nie stało. Aby zapewnić wypłatę wynagrodzeń prezydent przygotował uchwałę, która zakładała przesunięcie środków z innych kategorii wydatków właśnie na oświatę" - pisze jaworzno.pl. Miały pochodzić z funduszy zarezerwowanych dla MPWiK. Przeciwwskazań do tego "transferu" nie widział prezes miejskiej spółki. Widzieli je jednak radni opozycji. Zablokowali uchwałę, nie proponując projektu uchwały, skąd wziąć i gdzie znaleźć brakujące pieniądze. Skutek? Jak informuje UM od 1 listopada zabraknie pieniędzy na wypłaty dla nauczycieli.

Polityka, którą do tej pory znaliśmy głównie z tv wkroczyła do naszego miasta. Dla działań PO, WdJ i SdJ trudno znaleźć na razie racjonalne wytłumaczenie. Przesunięcie pieniędzy z MPWiK - jak informował prezydent - nie pociągało  za sobą konsekwencji, w postaci zagrożenia unijnych projektów prowadzonych przez spółkę, ani nie niosło za sobą żadnej podwyżki cen wody.

Wielogodzinna przepychanka słowna zakończyła się niczym. 

Zszokowani takim obrotem sprawy byli sami nauczyciele, którzy pojawili się na sesji. Ich wypowiedzi można znaleźć na stronie jaworzno.pl .

Przewodniczący Rady Miasta zapowiedział zwołanie na czwartek nadzwyczajnej sesji Rady. Czy wówczas radni PO, WdJ i SdJ w końcu zaproponują swój konkretny pomysł na znalezienie pieniędzy? Na razie go nie ma. A przynajmniej go nie poznaliśmy.


Przeciwko proponowanej przez prezydenta uchwale, która miała rozwiązać problem zagłosowali: Paweł Bańkowski, Grzegorz Piętak, Krzysztof Dzierwa, Grzegorz Przybyłka, Jerzy Małocha, Mariusz Burczy, Janusz Ciołczyk, Renata Chmielewska, Tadeusz Fudała, Marian Tarabuła, Teresa Smolaczyk, Paweł Kaczmarczyk, Danuta Milner-Brzóska, Wacław Chudzikiewicz. Za byli:  Jerzy Nieużyła, Kinga Jędrzejek, Dariusz Chrapek, Ewa Zuber, Jolanta Smoliło-Żabińska, Wiesław Więckowski, Anna Lichota.

Czytaj o sprawie również w innych mediach:

 

 

Kto według Ciebie ponosi winę za zamieszanie wokół wypłat dla nauczycieli?  Weź udział w sondzie po lewej stronie!


Komentarze
Dodaj nowy
Silbert i Starzycki oszukali społeczeństwo?
jawojawko 2013-10-30 01:25:37

Silbert i Starzycki nie chcą dać nauczycielom pieniędzy, a twierdzą odwrotnie. Oszukali zaś społeczeństwo

Teraz za kasę podatników sieją propagandę na stronie miejskiej. Jakoś mają kasę by przyjmować swoich po spółkach miejskich? A nasi prezydenci zarabiają ponad 200 000 tys. zł na rok. A Wy ile?

Prezydenci Silbert i Starzycki oraz radni Jerzy Nieużyła, Kinga Jędrzejek, Dariusz Chrapek, Ewa Zuber, Jolanta Smoliło-Żabińska, Wiesław Więckowski, Anna Lichota z premedytacją wykorzystali nauczycieli na wczorajszej sesji Rady Miejskiej do swojej gry politycznej. Mamy już dziś 30 października, twierdzą oni, że od 1 listopada nie będzie pieniędzy na pensje dla nauczycieli i dlatego wczoraj padła propozycja wzięcia z MPWiK kasy na pensje dla nauczycieli. A to niemożliwe, że nagle pieniędzy brakło. Kasa jest. A Wy Szanowni nauczyciele daliście się wykorzystać i nabrać. Prezydenci Silbert i Starzycki ma Was gdzieś.
Czy wierzycie w to, że już mamy koniec miesiące i nie ma dla Was pieniędzy na pensje? To jak wytłumaczyć, że w najnowszym Extra Pani skarbnik miasta twierdzi, że miasto ma 20 milionów złotych w zapasie? Czy gazeta Extra kłamie, czy też głosi propagandę sukcesu? A może to prezydenci zaś kłamią, by za rok zgarnąć w mieście całą władzę dla PiS i JMM?
To Ci radni nie pozwolili, żeby Was wmieszać w polityczne błoto JMM i PiS:
Paweł Bańkowski, Grzegorz Piętak, Krzysztof Dzierwa, Grzegorz Przybyłka, Jerzy Małocha, Mariusz Burczy, Janusz Ciołczyk, Renata Chmielewska, Tadeusz Fudała, Marian Tarabuła, Teresa Smolaczyk, Paweł Kaczmarczyk, Danuta Milner-Brzóska, Wacław Chudzikiewicz.
Anonimowy 2013-10-30 06:32:49

Jawko,jqawko, czy może ktoś PO czy inny Chudzikiewicz, powiedz mistrzu gdzie te pienieniądze są? Drugi raz daje cie dupy na przestrzeni kilku miesięcy.
Konserwa 2013-10-30 07:46:51

jawojawko: co ty za brednie tu rozsiewasz, gdyby radnym z PO i ich poplecznikom zależało na rozwiązaniu problemu to już na komisjach zabrali by głos i zgłosili swoje uwagi, ale nie już kolejny raz PO + SLD + Matysik organizują mieszkańcom naszego miasta przedstawienie skoda tylko że kosztem nauczycieli . Dziwi mnie jedynie postawa Pana posła Saługi bo nie sądziłem że tak dobrze czuje się w towarzystwie SLD, myślę że taką postawą doprowadzi do straty wielu głosów z Jaworzna.
nauczyciele
cd 2013-10-30 07:59:15

Ja bym wstrzymał pieniądze radnym.
Powstał problem który został nie rozwiązany.
Nie zgadzają się z uchwałą - mają takie prawo ale problem powinien zostać rozwiązany. Dlaczego nauczyciele czy inni mają ponosić konsekwencje walki politycznej już niedalekich wyborów.
A walka polityczna co mnie obchodzi - jawojawko jest politycznie niepoprawny Jaworznem nie partie rządzą tylko konkretni ludzie a radni próbują wprowadzać standardy z wiejskiej.
tenztą 2013-10-30 09:21:00

Saługa uruchomił jednego "forumowego psa łańcuchowego" - jawojawko, który wrzuca wszędzie ten sam pisany ręką POsła tekst.

Radni PO, SLD i PSL rzeczywiście dali dupy, ale tym razem nie pod dyktando Bańkowskiego, a Saługi. PO się k...i na wszystkich frontach w całym kraju to i w Jaworznie musiało do tego dojść.
Anonimowy 2013-10-30 09:45:02

Postawa części radnych jest karygodna, rozumiem że mogli mieć inne zdanie, ale dlaczego przez tyle czasu przed sesją mieli to w dupie . A tak przyszli uwalili a Chudzikiewicz jeszcze będzie mówił że to wina prezydenta bo nie przygotował wielu koncepcji, a oni nie przygotowali żadnej, a co do posła który mówił o budowaniu większości, kurwa tu nie sejm tu się dla dobra ludzi i miasta ma pracować. PRACOWAĆ A NIE POLITYKĘ UPRAWIAĆ !!!!
Anonimowy 2013-10-30 12:08:00

Dokładnie. Kłócić się, awanturować, toczyć polityczne gierki. To jest to!!! A tracą na tym zwykli mieszkańcy naszego miasta. Nikt inny!! Przed wyborami tylko pięknie potraficie gadać, a później to już tylko rozgrywki polityczne i własne interesy. Zabierzcie się do roboty i ludziom w tym mieście dajcie normalnie żyć. Bo narazie tej normalności nie widać!!!!!
Anonimowy 2013-10-30 12:39:21

Dla tych którzy nie wiedza jak wyglądało dzisiejsze spotkanie komisji - Radni przyszli o 9 odrazu odłosili przerwę przyszli o 12 powiedzieli gdzie są podobno oszczędnosci podpisali protokuł i o 123 było po wszystkim. A na pytanie skarbnik niech wskażą o którą konkretną pozycje w rozdziale im chodzi bo rozdział jest dośc obszerny, radna Milner-Brzózka odpowiedziała, że pani skarbnika się na tym zna więc znajdzie. Bark słów
Anonimowy 2013-10-30 13:35:44

Kabarecik sobie leci.........Drodzy mieszkańcy i wyborcy naszego miasta. Pamiętajcie...
To my jesteśmy dla nich, a nie oni dla nas...Tyle.
Anonimowy 2013-10-30 14:04:07

Po budżecie obywatelskim jest to kolejna kompromitacja PO, WdJ i SdJ. no ale mieszkańcy nie są najważniesi, waźniejsze jest to że platforma nie czuje że ma tyle władzy na ile zasługuje - może któryś z radnych powie który z nich to powiedział? hm
POpłynęli!
POpłynęli! 2013-10-31 11:22:31

POpłynęli! W końcu - tym razem nie wejdą, bo w Jaworznie nie dostaną więcej niż 5 proc. Hehehe, ale głupki
Wojtek się zeszmacił!
Wojtek się zeszmacił! 2013-10-31 11:26:44

Wojtek się zeszmacił! Jak tak można - za grosz lojalności - co to za ludzie w PO - bez jaj bez honoru! DNO. P. Wojtku niech sobie pan dawnymi przyjaciółmi politycznymi teraz ryja nie wyciera. Do widzenia - już sie nie wejdzie do sejmu/senatu. Wypraszamy do Angli na zmywak...
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Zmieniony ( 31.10.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Sonda


Napisz tekst!

--> Słyszałeś o czymś ciekawym? Irytuje Cię jakaś sytuacja? Denerwuje Cię coś w naszym mieście? Uważasz, że coś powinno się zmienić? Daj nam o tym znać, ale pamiętaj... Nie musisz nas o tym informować. Sam możesz o tym napisać! My to opublikujemy! Wszak Jaworznianin(.pl) - to każdy z nas! Nasz e-mail: redakcjajaworznianin@interia.pl ! Pisz do nas w każdej sprawie, o każdej porze dnia (i nocy).