Start arrow Wydarzenia arrow Porządki na cmentarzach
Porządki na cmentarzach PDF Drukuj Email
Wpisał: (ipra)   
30.10.2013.

Image

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych przygotowuje cmentarze komunalne na Wilkoszynie i w Szczakowej na odwiedziny bliskich przed zbliżającym się Świętem Zmarłych. Porządkowane są alejki cmentarne, wycinane suche drzewa, obsadzane rabaty i kwietniki.

 

Co roku przed Świętem Zmarłych mieszkańcy licznie odwiedzają i sprzątają groby najbliższych. Również MZNK przygotowuje cmentarze komunalne na Wilkoszynie i w Szczakowej do nadchodzącego dnia Wszystkich Świętych.

- Na cmentarzach komunalnych pracownicy oraz osoby zatrudnione w ramach prac interwencyjnych wykonali prace porządkowe polegające na koszeniu trawy, grabieniu liści i zamiataniu alejek. MZNK zadbało także o odświeżenie i właściwy wygląd grobów zaniedbanych i opuszczonych, które pozostają bez czyjegokolwiek zainteresowania - wyjaśnia Monika Boba, kierownik Działu Gospodarki Cmentarzami.

Dodatkowo na Cmentarzu Komunalnym Wilkoszyn obsadzono wrzosami kwietniki znajdujące się przy głównej alejce oraz krzewami iglastymi rabaty przy wejściu do kaplicy. Wycięto także uschnięte drzewa, na których usunięcie MZNK otrzymało stosowne pozwolenia. Pracownicy utwardzili również przejścia między grobami na kwaterach, na których obecnie dokonywane są pochówki.

W związku ze zbliżającym się świętem i zwiększeniem liczby osób odwiedzających groby bliskich MZNK wystosował prośbę do Straży Miejskiej o wzmożone patrole w rejonie cmentarzy w celu zadbania o bezpieczeństwo mieszkańców i prewencję w zakresie kradzieży mienia. MZNK poinformował także kamieniarzy o bezwzględnym zakazie umieszczania materiałów reklamowych, ulotek i wizytówek bezpośrednio na grobach oraz alejkach, co powoduje zaśmiecanie cmentarzy.

Wszystkich odwiedzających cmentarze prosimy o wzmożoną ostrożność i stosowanie się do oznakowania na drogach oraz poleceń funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Policji. W czasie Święta Zmarłych polecamy korzystanie z transportu zbiorowego. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej 1 listopada uruchamia dodatkowe linie autobusowe. Skorzystanie z tej oferty pozwoli na uniknięcie problemów związanych z parkowaniem własnego samochodu w rejonie cmentarzy.

Szukamy opiekunów grobów zasłużonych osób

Na jaworznickich cmentarzach komunalnych znajdują się miejsca pochówku osób, które zapisały się w historii naszego miasta i Polski. Niestety często nie mają już bliskich, którzy mogliby zadbać o groby. W związku z tym MZNK szuka szkół lub organizacji, które podjęłyby się opieki nad grobami dwóch zasłużonych osób:
  •     nauczycielki i dyrektorki szkoły, zasłużonej dla jaworznickiej oświaty pani Jadwigi Lustig, pochowanej na Cmentarzu Komunalnym Wilkoszyn,
  •     bohatera Ziemi Przemyskiej, weterana walk z Ukraińcami Michała Bossowskiego pochowanego na Cmentarzu Komunalnym w Szczakowej.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z Działem Gospodarki Cmentarzami MZNK zlokalizowanym w budynku administracyjnym na Cmentarzu Komunalnym Wilkoszyn nr tel.: (32) 616 32 06.

 


Komentarze
Dodaj nowy
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Zmieniony ( 29.10.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Sonda


Napisz tekst!

--> Słyszałeś o czymś ciekawym? Irytuje Cię jakaś sytuacja? Denerwuje Cię coś w naszym mieście? Uważasz, że coś powinno się zmienić? Daj nam o tym znać, ale pamiętaj... Nie musisz nas o tym informować. Sam możesz o tym napisać! My to opublikujemy! Wszak Jaworznianin(.pl) - to każdy z nas! Nasz e-mail: redakcjajaworznianin@interia.pl ! Pisz do nas w każdej sprawie, o każdej porze dnia (i nocy).