Start arrow Wydarzenia arrow Chomik europejski - nieznany mieszkaniec Jaworzna
Chomik europejski - nieznany mieszkaniec Jaworzna PDF Drukuj Email
Wpisał: (ipra)   
27.10.2013.

Image

29 października 2013 r., o godzinie 10:30 i 12:00, w Audytorium Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, odbędzie się prelekcja dr hab. Joanny Ziomek z Zakładu Zoologii Systematycznej z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tematem spotkania będzie „Chomik europejski – nieznany mieszkaniec Jaworzna”.

 

W naturalnym środowisku, można go spotkać na terenie Europy i Azji. Preferuje nizinne, otwarte tereny o znacznym nasłonecznieniu. Żyje głównie na polach uprawnych. Gatunek prawnie chroniony, jednak zasięg jego występowania kurczy się w szybkim tempie. Umieszczony na Czerwonej Liście Zwierząt Ginących i Zagrożonych w Polsce. Ciekawostką jest, że ten jeden z najmniej znanych gatunków zwierząt, spotykany jest również w Jaworznie, niestety rokrocznie staje się on ofiarą wiosennego wypalania traw. Inicjatorem spotkania jest Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim w Jaworznie.

Image

 


Komentarze
Dodaj nowy
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Zmieniony ( 26.10.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Sonda


Napisz tekst!

--> Słyszałeś o czymś ciekawym? Irytuje Cię jakaś sytuacja? Denerwuje Cię coś w naszym mieście? Uważasz, że coś powinno się zmienić? Daj nam o tym znać, ale pamiętaj... Nie musisz nas o tym informować. Sam możesz o tym napisać! My to opublikujemy! Wszak Jaworznianin(.pl) - to każdy z nas! Nasz e-mail: redakcjajaworznianin@interia.pl ! Pisz do nas w każdej sprawie, o każdej porze dnia (i nocy).