Start arrow O nas
O nas PDF Drukuj Email
Wpisał: Redakcja   
18.10.2007.

Jaworznianin.pl - Jaworznicki Serwis Informacyjny jest postanowieniem Sądu Okręgowego w Katowicach (Wydział I Cywilny) - Sygn. akt I Ns.Rej.Pr 35/08 - oficjalnie zarejestrowanym w sądowym rejestrze dzienników i czasopism dziennikiem.


 Jaworznianin.pl posiada również numer ISSN 1899-6213


Wszelkie prawa autorskie w odniesieniu do www.Jaworznianin.pl, w tym do zamieszczonych na stronach  materiałów tekstowych, zdjęciowych, graficznych, dźwiękowych, filmowych, stanowią wyłączną własność www.Jaworznianin.pl, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Przedmioty tej własności nie mogą być powielane jakąkolwiek techniką, przesyłane, odtwarzane, rozprowadzane, udostępniane bez pisemnej zgody www.Jaworznianin.pl

Strony wskazywane w linkach, nie będące własnością www.Jaworznianin.pl, są chronione prawami autorskimi ich autorów i właścicieli. Przed ich wykorzystywaniem należy się zapoznać z nałożonymi ograniczeniami i uzyskać ewentualną zgodę właścicieli praw autorskich.


Właścicielem praw autorskich serwisu www.Jaworznianin.pl jest właściciel domeny internetowej, WYDAWCA i REDAKTOR NACZELNY www.Jaworznianin.pl

 Każdy z naszych dziennikarzy posiada legitymacje prasową.


Komentarze: Serwis daje możliwość zamieszczania komentarzy pod tekstami. Jako że mogą być one anonimowe (nie podpisane) przypominamy wszystkim i uświadamiamy - w sieci nikt nie jest anonimowy! Dlatego radzimy nie przesadzać. Przy okazji informujemy, że Wydawca zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bądź przenoszenia ich pod inne teksty. Jakie komentarze będą usuwane? Obraźliwe, wulgarne, niezwiązane z tematem, będące reklamą, bądź takie, które według Wydawcy mogą być niezgodne z prawem, bądź w jakikolwiek inny sposób naruszać przyjęte zasady współżycia społecznego. Ponadto Wydawca zastrzega sobie prawo ingerencji w treść komentarzy (stosowane w wypadkach gdy np. komentarz jest sensowny, a zawiera niecenzuralne słowa - nie usuwamy całego, a tylko przekleństwa). Wszelkie wątpliwości co do naszej bezstronności, rzetelności i działalności prosimy kierować na naszego mejla, gadu, bądź listownie. Tego typu wpisy w komentarzach będą usuwane - chyba, że będą podpisane z imienia i nazwiska.
Sama emotka nie jest komentarzem i wpis zawierający tylko "buźkę" będzie usunięty. Co oczywiste - siebie obrażać również nie pozwolimy.
 
Jeśli ktoś ma wątpliwości co do zasadności usunięcia przez nas jakiegoś konkretnego komentarza - wątpliwości prosimy kierować na mejla.

 Jaworznianin.pl - to każdy z nas!

Historia naszego serwisu sięga 2007 roku. 25 października zadebiutowaliśmy w sieci. To było dawno temu, w czasach, kiedy poza rozrywkowym serwisem imprezy.jaworzno.pl oraz stroną miejską jaworzno.pl w Jaworznie nie bardzo można było znaleźć informacje o tym co w mieście się dzieje. Od tego czasu na naszych łamach swoje teksty zamieściło 35 osób. W sumie ukazało się już ponad 4 500 materiałów. Czytelnicy wygenerowali ponad 17 500 komentarzy do tekstów. (dane: grudzień 2012)

Gdy zakładaliśmy to miejsce byliśmy jeszcze studentami, licealistami, którzy po prostu interesowali się tym, co w naszym mieście się dzieje, bądź co się nie dzieje, a powinno.
 
Dlaczego zdecydowaliśmy się założyć to miejsce? Bo mieliśmy czas i ochotę, bo nas to kręci, bo liczymy, że to ma sens, bo chce nam się chcieć! Bo denerwuje nas wiele rzeczy, które wkoło się dzieją, bo nie chcemy siedzieć nic nie robiąc i narzekać, że nic się nie dzieje, no i wierzymy, że coś da się zrobić, zmienić, poukładać ...
 
Od tamtej pory wiele się zmieniło. Dorośliśmy, skończyliśmy swoją edukację, chociaż nie do końca, bo przecież człowiek uczy się całe życie...  Doszło nam mnóstwo nowych obowiązków. Życiowych i zawodowych. Nie zmieniły się dwie rzeczy. Po pierwsze - dalej nam się chce. Po drugie dalej robimy to z pasji, za darmo, pełny wolontariat.

Ważne daty w historii serwisu Jaworznianin.pl 2007-2011 ;)

 2011 rok:

14 czerwca 2011 - Jaworznianin.pl ma najlepszego dziennikarza w Polsce! Bardzo miłe wieści dotarły do nas z Warszawy. Rozstrzygnięto konkurs na Dziennikarza Obywatelskiego 2010 roku. To najbardziej prestiżowy tego typu konkurs dla dziennikarzy obywatelskich w Polsce. Decyzją szanownego jury wygrał Dawid Serafin. SZCZEGÓLY!

5 stycznia 2011 - Nasz dziennikarz wśród najlepszych w kraju!Dawid Serafin zauważony w konkursie Press na Dziennikarza Roku! Szczegóły

 2009 rok:

25 paździenik - I stało się. Jaworznianin.pl ma już dwa lata. Sami nie wiemy, kiedy to zleciało, ale tak właśnie jest 25 października 2007 uruchomiliśmy serwis. Pasja, chęć tworzenia, wiara w to, że można coś zmienić stoją za tym, że zdecydowaliśmy się stworzyć serwis Jaworznianin.pl. I to co dla nas ważne w tym wszystkim, wszystko co robimy bierze się z pasji a nie chęci zysku.

12 sierpnia - "Wlep jaworznianina. Pokaż, że nasz czytasz". Tego dnia ruszyło wielkie rozdawanie vlepek naszego serwisu. Czego oczekiwaliśmy w zamian? Niczego! To była transakcja wiązana ;) nasi czytelnicy dostawali vlepki za darmo w zamian naklejali je reklamując tym samym nasz serwis.

lipiec -  Ruszyła druga edycja „Jaworznianin na wakacjach”. Podobnie jak w roku ubiegłym prezentowaliśmy Państwu miejsca, które warto zobaczyć. Co zwiedziliśmy tym razem? Przekonaj się sam czytając artykuły Marka Iwaniszyna: Tarka – zapomniane miejsce; Ciężkowice na rowerzePostindustrialne cudo. 

26 maja - zostaliśmy partnerem akcji "Pępek Europy".  Reklamujemy ogólnopolską akcję w naszym mieście. W ramach akcji rozdawaliśmy naklejki na mieście oraz rozkleiliśmy troszkę plakatów "na mieście". Więcej tutaj .

25 maja - założyliśmy specjalną zakładkę - Euro Wybory 2009 ! Wszystko po to, by zachęcić mieszkańców naszego miasta do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W zakładce zamieszczaliśmy teksty dotyczące samego parlamentu, jak i wyborów. Nie zabrakło również wywiadu, z jedynym kandydatek z Jaworzna - Rafałem Łabajem.

22-24 maja - Uczestniczyliśmy w szkoleniu zorganizowanym przez Office Catholique d’Information et d’Initiative pour l’Europe na temat funkcjonowania instytucji europejskich.

kwiecień -  podjęliśmy współpracę z bezpłatnym dwutygodnikiem informacyjno-reklamowym "Extra Jaworzno". W periodyku redagujemy strony sportowe, które są opatrzone naszym logo. Ponadto za pośrednictwem naszego serwisu można bezpłatnie ściągnąć elektroniczną wersję całej gazety (pdf)!!

18 marca - podjęliśmy współpracę z bezpłatnym miesięcznikiem informacyjno-reklamowym "Forum Miasta". W periodyku redagujemy strony sportowe, które są opatrzone naszym logo. Ponadto za pośrednictwem naszego serwisu można bezpłatnie ściągnąć elektroniczną wersję całej gazety (pdf)!!


9 marca - redaktorzy serwisu Jaworznianin.pl Dawid Serafin i Marek Iwaniszyn, uczestniczyli w Warszawie w gali rozdania nagród w konkursie na dziennikarzy obywatelskich 2008 roku. W redakcji tygodnika "Polityka" rozdano nagrody dziennikarzom, którzy piszą z pasji i nie pobierają za to wynagrodzenia finansowego. Jaworznianie zgarnęli trzy, z czterech nagród! W tym tą najcenniejszą - tytuł Dziennikarza Obywatelskiego 2008 roku głosami Kapituły. Czytaj więcej tutaj!


styczeń/luty - rozdaliśmy 1000 kalendarzyków z naszym logo!:) Szczegóły tutaj!

2008 rok:

22 grudnia - tragiczne wydarzenie o jakim napisaliśmy pokazało siłę internetu. Młodzi ludzie wyrażali swój żal, wściekłość, bezsilność komentując materiał...250 komentarzy, ponad 6 tysięcy czytających materiał....

10 grudnia - Po raz trzeci w bibliotece poprowadziliśmy "Spotkanie z dziennikarstwem". Tym razem gościliśmy Michała Świgonia z największego w Polsce portalu historycznego Histmag.org .  Szczegóły tutaj

4 grudnia - Odbyła się druga edycja jaworznickiego konkursu gazetek szkolnych JaworPress 2008. Nasz serwis był patronem medialnym tego przedsięwzięcia, a nasz naczelny zasiadł w jury, które wybierało najlepsze gazetki.

25 listopada - O dziennikarstwie sportowym w drugim "Spotkaniu z dziennikarstwem" opowiadali nam Piotr Przeniosło (Polskie Radio) oraz Marcin Tadus (Telewizja Silesia). Szczegóły tego spotkania tutaj. 

15 listopada - O naszych spotkaniach z dziennikarstwem pisze na swoich łamach największy w Polsce dziennik regionalny - Polska Dziennik Zachodni!

30 października - w Jaworznie pojawia się nowy numer gazety Extra Jaworzno. A w nim? Duży materiał o naszej pierwszej rocznicy istnienia!:)

29 października - godzina 18:00 - W Centrali Miejskiej Biblioteki Publicznej startuje nowy cykl spotkań - "Spotkanie z dziennikarstwem". Ich organizacja to nasza sprawa. Pierwszym gościem był Marcin Nowak, wraz z redakcją portalu internetowego MMSilesia.pl, a mowa była o dziennikarstwie obywatelskim. Więcej tutaj.


25 października - No i minął rok naszej działalności. Czytaj więcej: Roczek Jaworznianina Cool


4 października - Byliśmy ze Szczakowianką w Czeladzi, na hitowym spotkaniu. Relacjonowaliśmy je "na żywo". Materiał przejrzało ponad 4 tysiące internautów. W jednej chwili najwięcej było ich 163! To nasze rekordy. Z dziennikarskiego obowiązku - Szczakowianka wygrała 3:0. Więcej tutaj. 

10 września - Jest i komentarz numer 2000 w serwisie! Nie tylko nas czytają. Również dyskutują. O czym? O wszystkim co związane z naszym miastem.

10 września - Przeprowadziliśmy relacje "na żywo" z hitowego meczu Szczakowianki w Sosnowcu. Tego dnia padł rekord - w jednej chwili na stronie było 137 użytkowników! Relacje przeczytano ponad 3 tysiące razy! To jest siła!Relacje czytaj tutaj

1 września - otrzymaliśmy pismo z Biblioteki Narodowej, która postanowiła wpisać nasz serwis do rejestru ISSN!! Nasz numer - ISSN 1899-6213 ;) Więcej tutaj 

23 sierpnia - tego jeszcze nie było - przetłumaczoną przez naszego redaktora Dawida Serafina relację z meczu Włochy - Rosja do lat 17 opublikował włoski serwis piłkarski ZONA CALCIO

16 sierpnia - kolejna historyczna, przełomowa data w działalności serwisu. Tego dnia przeprowadziliśmy relację "na żywo" dwóch spotkań piłki nożnej. Szczakowiance towarzyszyliśmy w Sosnowcu. Mecz jednak się nie odbył, bo zabrakło sędziów. Informacje ze stadionu Czarnych nadawaliśmy jednak na żywo. Podobnie jak relację ze spotkania Victorii.Szczegóły tutaj

9 sierpnia - Nasz kolejny patronat medialny. Tym razem Tuning Show w Jaworznie. Czytaj więcej

2 sierpnia - Byliśmy patronem medialnym "jaworznickiej piętnastki", czyli jednego z najbardziej masowych biegów na 15 km w Polsce. Więcej tutaj

31 lipca- wspomagaliśmy Telewizję Silesia w produkcji programu "Podróż za jeden bilet", dotyczącego Jaworzna. Program, ukazał się na antenie TVS 2-go sierpnia oraz 4-sierpnia. Cały czas dostępny jest również w sieci.Szczegóły tutaj 

9-11 lipca - Szkolimy się u najlepszych!„Nie ma takich umiejętności, które nie są potrzebne dziennikarzowi” - tak brzmi dewiza Instytutu Dziennikarstwa Polskapresse, należącego do Grupy Wydawniczej Polskapresse Sp. z o.o., największego wydawcy prasy regionalnej w Polsce. Na zaproszenie tej firmy nasz naczelny i wydawca - Marek Iwaniszyn, brał udział w trzydniowym szkoleniu dla dziennikarzy. Mamy nadzieje, że z pożytkiem dla serwisu Jaworznianin.pl. Czytaj więcej

24 czerwca - ilość odsłon naszego serwisu przekroczyła kolejną magiczną liczbę - 100 000. Czekamy na pierwszy milion! 

23 czerwca - nasze nagrania z Dni Jaworzna 2008 były na tyle popularne, że znaleźliśmy się w tych dniach na 56. miejscu w rankingu najczęściej odwiedzanych użytkowników serwisu You Tube.

 

16 czerwca - cytowała nas stacja TVN24 oraz Sportowefakty.pl! Tego dnia nasz portal odwiedziło prawie 2000 unikalnych użytkowników!
 
 15 czerwca - Zaczynają nas cytować media ogólnopolskie!!:)Fragment naszej relacji ze spotkania KP Jaworzno (rekordowe 34:0 z Tęczą Błędów) pojawił się na głównej stronie portalu Interia.pl  Link do tekstu na Interia.pl
 
7 czerwca - tylko u nas jaworznianie typowali wyniki polskiej kadry w finałach Euro 2008. Specjalnie dla nas zrobili to: Paweł Silbert, prezydent Jaworzna, Janusz Ciołczyk, przewodniczący Rady Miejskiej, Sebastian Kuś - rzecznik MZDiM, Marcin Tadus, dziennikarz sportowy Tv Silesia oraz mieszkańcy Jaworzna - Sebastian Pycia i Piotr Bajorek.

16 maja - Jaworznianin.pl na You Tube. Założyliśmy tam swój kanał. Co prawa względy techniczne (i umiejętności, a raczej ich brak) nie pozwalają nam jeszcze zamieszczać tam relacji filmowych. Ale to tylko kwestia czasu. Od 16 maja zamieszczamy tam fotovideo. Polecamy!

5 maja -  Od tego dnia Jaworznianin.pl oficjalnie stał się tytułem prasowym, zarejestrowanym w rejestrze dzienników i czasopism. Od 5 maja jesteśmy dziennikiem! Takim samym jak te papierowe. Z tą różnicą, że wychodzącym w sieci. Czytaj więcej

20 kwietnia - na Stadionie Miejskim KP Jaworzno pokonało w meczu na szczycie CKS Czeladź 2:1. Jaworznianin.pl był patronem medialnym tegoż wydarzenia!:) Czytaj relacje z tego spotkania 

16 kwietnia - złożyliśmy w Sądzie Okręgowym w Katowicach wniosek o rejestrację serwisu jako tytuł prasowy.

10 kwietnia - jako jedyny jaworznicki serwis internetowy zostaliśmy patronem medialnym meczu na szczycie - KP Jaworzno - CKS Czeladź. To nasz pierwszy patronat medialny. Oby nie ostatni;)

2 kwietnia - ukazał się nowy numer wydawanego przez MCKiS "Jaworznickiego Sokoła". Dla periodyku przygotowaliśmy obszerny materiał z Pucharu Polski kobiet w koszykówce - Sure Shot Cup.

31 marca - Nasz serwis odwiedziło tego dnia ponad 1000 internautów. Również tego dnia liczba odsłon przekroczyła 50 tysięcy.

13 marca - gościliśmy w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie przeprowadziliśmy wywiad z Marszałkiem województwa śląskiego - Bogusławem Śmigielskim. Czytaj wywiad z Marszałkiem

24 luty - w pierwszym numerze magazynu "Margines" wydawanego przez jaworznicką bibliotekę znalazł się tekst dotyczący naszego portalu. Ponadto Jaworznianin.pl redaguje w dwumiesięczniku na stałe całostronicową kolumnę "Dziennikarstwo obywatelskie".

2007 rok:

13 grudnia - gościliśmy na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, gdzie wzięliśmy udział w IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. "Media najwrażliwszą tkanką społeczeństwa obywatelskiego? Polskie społeczeństwo i media III RP". Wespół z Michałem Świgoniem (wortal Histmag.org) prowadziliśmy panel dyskusyjny pt. "Internet nowym medium szybkiego kontaktu z obywatelem". Poza samą dyskusją zaprezentowaliśmy tam nasz portal.

29 listopada - gościliśmy w II Liceum Ogólnokształcącym, gdzie przeprowadziliśmy zajęcia Technologii Informacyjnej. Uczniowie zostali zapoznani z historią mediów obywatelskich oraz z kilkoma funkcjonującymi na ich zasadach portalami. Czytaj relacje z tego wydarzenia

22 listopada - przeprowadziliśmy pierwszy wywiad. Naszym rozmówcą był radny Tadeusz Kaczmarek. Czytaj wywiad

9 listopada - po trzech tygodniach funkcjonowania na naszym liczniku odwiedzin było już okrągłe 10 tysięcy.

25 października - tą datę oficjalnie przyjęliśmy jako start serwisu. Informacje o jego powstaniu podała m.in. Polska Agencja Prasowa.

18 października - w serwisie pojawiają się pierwsze teksty.


Zmieniony ( 23.01.2013. )
 

Sonda


Napisz tekst!

--> Słyszałeś o czymś ciekawym? Irytuje Cię jakaś sytuacja? Denerwuje Cię coś w naszym mieście? Uważasz, że coś powinno się zmienić? Daj nam o tym znać, ale pamiętaj... Nie musisz nas o tym informować. Sam możesz o tym napisać! My to opublikujemy! Wszak Jaworznianin(.pl) - to każdy z nas! Nasz e-mail: redakcjajaworznianin@interia.pl ! Pisz do nas w każdej sprawie, o każdej porze dnia (i nocy).