Start arrow Wydarzenia arrow Paweł Bańkowski przewodniczącym Rady Miejskiej
Paweł Bańkowski przewodniczącym Rady Miejskiej PDF Drukuj Email
Wpisał: Dominik Kasprzyk   
31.01.2011.
Pawel Bankowski.jpg (340×512)Zgodnie z oczekiwaniami nowym przewodniczącym jaworznickiej Rady Miejskiej wybrany został Paweł Bańkowski z Platformy Obywatelskiej. Za jego kandydaturą zagłosowało w sumie 21 radnych.

Niespełna 42-letni polityk PO na stanowisku przewodniczącego Rady Miejskiej zastąpił Tadeusza Kaczmarka z koalicyjnego stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto. Kaczmarek w połowie stycznia zaakceptował otrzymaną od prezydenta Jaworzna Pawła Silberta propozycję objęcia nieobsadzonej od kilku miesięcy posady wiceprezydenta. Tym samym musiał się zrzec mandatu radnego i stanowiska przewodniczącego Rady Miejskiej. Od samego początku spekulowało się, że to właśnie Paweł Bańkowski zostanie jego następcą. Dzisiejsze głosowanie w tej sprawie, jak się okazało, było tylko formalnością i radni niemal jednogłośnie zaakceptowali nowego przewodniczącego. 

 


Paweł Bańkowski - mieszka na Borach, w tym roku skończy 42 lata, jest absolwentem Politechniki Śląskiej, kierunku zarządzanie i marketing. Ponadto ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku zarządzanie projektem w ramach funduszy strukturalnych z Unii Europejskiej oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku zarządzanie jednostkami gospodarczymi. Od lat pracuje jako kierownik Wydziału Windykacji i Zabezpieczeń w Południowym Koncernie Energetycznym.

Jest społecznikiem, szczególnie chętnie angażuje się w działania na rzecz dzieci i młodzieży. W latach 2006-2009 społecznie pełnił obowiązki prezesa Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego „BORY" przy Szkole Podstawowej Nr 14. Tam dał się poznać jako animator imprez sportowych i kulturalnych dla dzieci i młodzieży.

Od 2006 roku pełni funkcję radnego. W minionej kadencji zajmował stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. W jesiennych wyborach bezapelacyjnie wygrał w swoim okręgu, otrzymując aż 1104 głosy, co było drugim wynikiem w skali całego miasta. Od marca 2010 roku jest przewodniczącym jaworznickich struktur Platformy Obywatelskiej. 

Kaczmarek nowym wiceprezydentem

 

Foto: Facebook/oficjalny profil Pawła Bańkowskiego

Komentarze
Dodaj nowy
Gratulacje!
julia 2011-01-31 14:03:25

Gratulacje Panie Pawle!!!
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Zmieniony ( 31.01.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Sonda


Napisz tekst!

--> Słyszałeś o czymś ciekawym? Irytuje Cię jakaś sytuacja? Denerwuje Cię coś w naszym mieście? Uważasz, że coś powinno się zmienić? Daj nam o tym znać, ale pamiętaj... Nie musisz nas o tym informować. Sam możesz o tym napisać! My to opublikujemy! Wszak Jaworznianin(.pl) - to każdy z nas! Nasz e-mail: redakcjajaworznianin@interia.pl ! Pisz do nas w każdej sprawie, o każdej porze dnia (i nocy).