Start arrow Euro Wybory 2009
Euro Wybory 2009
Jaworzno wybrało: Buzek, Łabaj, Migalski PDF Drukuj Email
Wpisał: Marek Iwaniszyn   
09.06.2009.
Premier Jerzy Buzek / Fot. www.jaworznianin.plZnamy już oficjalny wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wiemy również, jak w tych wyborach głosowało Jaworzno. Największe zauwanie zdobył w naszym mieście prof. Jerzy Buzek z Platformy Obywatelskiej. Drugie miejsce przypadło również przedstawicielowi tej partii, jedynemu mieszkańcowi naszego miasta w tych wyborach - Rafałowi Łabjowi. Trzeci był lider śląskiej listy PiS-u - politolog dr Marek Migalski
Zmieniony ( 09.06.2009. )
Czytaj całość…
 
Oddaj swój głos PDF Drukuj Email
Wpisał: Dawid Serafin   
03.06.2009.

ImageTylko cztery dni dzielą nas od wyborów do Parlamentu Europejskiego. Chcesz zagłosować, jednak 7 - go czerwca nie możesz być obecny w Jaworznie? Przeczytaj, co musisz zrobić by móc oddać głos w innym miejscu.

Zmieniony ( 03.06.2009. )
Czytaj całość…
 
Idź na wybory - Ty decydujesz! [video] PDF Drukuj Email
Wpisał: Redakcja   
28.05.2009.

ImageJedne wybory - 27 państw. Ponad 375 milionów wyborców. Do uzyskania 736 mandatów. Wybory do Parlamentu Europejskiego już 7 czerwca. Specjalnie dla Was serwis Jaworznianin.pl uruchomił specjalną zakładkę Euro Wybory 2009. Postaramy się w niej przybliżyć nie tylko, czym jest Parlament Europejski, ale także skupić się na wyborach w kontekście lokalnym. Zapraszamy do zapoznania się z serwisem!

Zmieniony ( 27.05.2009. )
Czytaj całość…
 
Wspieramy akcję "Pępek Europy"! [video] PDF Drukuj Email
Wpisał: Marek Iwaniszyn   
27.05.2009.

Image

Serwis Jaworznianin.pl wspiera ogólnopolską akcję „Pępek Europy”. Czy ona jest? To wielobarwna kampania zachęcająca do udziału 7 czerwca w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Została zainicjowana przez Koalicję 7czerwca (znaną dawniej jako Koalicja 21października), która wykorzystując doświadczenia kampanii „Zmień kraj. Idź na wybory” z 2007 roku, prowadzi obecnie ogólnopolskie akcje profrekwencyjne.

Zmieniony ( 27.05.2009. )
Czytaj całość…
 
Ordynacja wyborcza do Parlamentu Europejskiego PDF Drukuj Email
Wpisał: Marek Iwaniszyn   
26.05.2009.
ImageChoć wybory do Parlamentu Europejskiego odbywają się we wszystkich krajach Unii w tym samym tygodniu, to każde państwo członkowskie stosuje własną ordynację wyborczą. Oto podstawowe informacje o obwiązującym w Polsce prawie wyborczym.
Zmieniony ( 26.05.2009. )
Czytaj całość…
 
Krótka historia głosowania PDF Drukuj Email
Wpisał: Dawid Serafin   
26.05.2009.

ImagePierwsze powszechne wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się dokładnie 30 lat temu, w 1979 roku. Od tamtej pory mieszkańcy Unii głosowali jeszcze pięciokrotnie. Przed rokiem 1979 europosłowie byli wybierani przez parlamenty narodowe.

Czytaj całość…
 
Dziesięć powodów, dla których warto głosować PDF Drukuj Email
Wpisał: Dawid Serafin   
25.05.2009.

ImagePodczas ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego frekwencja wyborcza w Polsce wyniosła 20%. Gorsi od nas byli tylko Słoweńcy. Co zrobić by tym razem nie być w ogonie Europy? Oto dziesięć powodów, dla których warto iść do głosowania.

Zmieniony ( 25.05.2009. )
Czytaj całość…
 
Kiedy Europejczycy udadzą się do urn? PDF Drukuj Email
Wpisał: Marek Iwaniszyn   
25.05.2009.
ImageWybory europejskie w 2009 roku odbędą się od 4 do 7 czerwca w każdym z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej. Ponad 375 mln obywateli uprawnionych do głosowania będzie mogło oddać głos na swojego przedstawiciela, który zasiądzie w ławach Parlamentu Europejskiego na pięcioletnią kadencję. Wraz z przyjęciem kolejnych traktatów uprawnienia Parlamentu Europejskiego zwiększyły się w znaczącym stopniu. Parlament posiada daleko idące uprawnienia budżetowe i ustawodawcze.

Czytaj całość…
 
Wielojęzyczność w Parlamencie Europejskim PDF Drukuj Email
Wpisał: Marek Iwaniszyn   
25.05.2009.
ImageParlament Europejski wyznaje zasadę wielojęzyczności, szanując języki urzędowe wszystkich państw członkowskich. Ujęta w traktatach europejskich wielojęzyczność, jest wyrazem różnorodności kulturowej i językowej Unii Europejskiej. Traktaty przewidują, że wszyscy obywatele w Unii mogą śledzić pracę Parlamentu, zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi w swoim ojczystym języku.
Zmieniony ( 25.05.2009. )
Czytaj całość…
 
Parlament bliżej Ciebie PDF Drukuj Email
Wpisał: Dawid Serafin   
25.05.2009.

ImageMiejsce pracy Parlamentu Europejskiego to Bruksela, Luksemburg, Strasburg. Nie musisz jednak wychodzić z domu by śledzić jego działalność. Wystarczy komputer, podłączenie do sieci i chwila wolnego czasu by móc brać udział w sesja plenarnych, zapoznawać się z dokumentami czy zadać pytania odpowiednim osobą.

Zmieniony ( 25.05.2009. )
Czytaj całość…
 
Sprawdź czy jesteś na liście wyborców PDF Drukuj Email
Wpisał: (ipra)   
25.05.2009.
Image
W tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbywają się już po raz siódmy w historii, ponad 375 milionów Europejczyków ma szanse bezpośredniego wyboru swojego przedstawiciela i uzyskania wpływu na kształt europejskiej polityki na następne pięć lat. W związku z czym warto upewnić się czy nasze nazwisko widnieje w spisie wyborców uprawnionych do głosowania w dniu 7 czerwca. Można tego dokonać 25 maja – 3 czerwca w godzinach urzędowych, w Wydziale Spraw Obywatelskich UM.
Zmieniony ( 25.05.2009. )
Czytaj całość…
 

Sonda


Napisz tekst!

--> Słyszałeś o czymś ciekawym? Irytuje Cię jakaś sytuacja? Denerwuje Cię coś w naszym mieście? Uważasz, że coś powinno się zmienić? Daj nam o tym znać, ale pamiętaj... Nie musisz nas o tym informować. Sam możesz o tym napisać! My to opublikujemy! Wszak Jaworznianin(.pl) - to każdy z nas! Nasz e-mail: redakcjajaworznianin@interia.pl ! Pisz do nas w każdej sprawie, o każdej porze dnia (i nocy).